DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 17.11.2019 19:05:27 

FLORBALOVÁ LIGA DDM 2014/15

ZPRAVODAJ 01 - (výsledky, tabulky, kanadské bodování): http://skvo_florbal.wbs.cz/zpravodaj1.pdf

ZPRAVODAJ 02 - (výsledky, tabulky, kanadské bodování): http://skvo_florbal.wbs.cz/zpravodaj2.pdf

ZPRAVODAJ 03 - (výsledky, tabulky, kanadské bodování): http://skvo_florbal.wbs.cz/zpravodaj3.pdf

ZPRAVODAJ 04 - (výsledky, tabulky, kanadské bodování): http://skvo_florbal.wbs.cz/zpravodaj4.pdf


Tabulka výsledků po 4. kole:

 
 
 

3. KOLO

V sobotu 13.12 proběhlo třetí kolo ligy. 

Kategorie mladší (2003 a ml.)

Zpravodaj:
V úvodním zápase se podařilo výrazným náskokem porazit dosud druhý tým v tabulce oddíl Praha 2. Oproti minulé porážce 0:6, tentokrát hráči nedali soupeři prakticky po celý zápas skoro žádný prostor ohrozit naši bránu. Útočná řada plnila na 100% své úkoly. Bohužel v další dvou zápasech se již moc nedařilo. Jak v zápase s Monetem, tak se Spektrem jsme výrazně zaostávali při obranné činnosti, tak i v útočné fázi.  Proti důrazné obraně soupeře se nedařilo úspěšně prosadit. Vedení útoku přes nahuštěný prostor před bránou nebyl efektivní a střelba z dálky většinou končila vysoko nad bránou. Při našich relativně zdlouhavých protiútocích se většinou soupeř včas stačil vrátit do obrany a pohlídat si ostatní protihráče. Útoky vedené pouze dvěma útočníky u silnějších soupeřů nemají příliš šancí a úspěch. Malý počet přesných přihrávek byl vidět i v přesilovkách a v posledním zápase, který jsme sice s přehledem vyhráli. Místo toho, aby si hráči trénovali přihrávky na velkém prostoru a nechali soupeře uběhat, tak si zase hráli „svoji“ hru. Je nutné na hřišti zvýšit pohyb, nabíhat si na možné přihrávky do volného prostoru a nečekat zda k němu doputuje míč přes protihráče. Bude nutné zapracovat na přihrávkách a větší kombinaci se zapojením obránců. V případě, kdy útočník provede úspěšnou kličku na protihráče a dále postupuje k bráně soupeře je nutné se naučit včas přihrát spoluhráči v momentě, kdy proti němu se objeví další protihráč a využít tak krátkodobé výhody přečíslení. Bude nutné se v tréninku zaměřit i na postupnou rozehrávku od naší brány. Systém, kdy při rozehrávce zůstane u brány pouze jeden hráč, který vypálí míč přes celou plochu na spoluhráče, který je postaven až za protihráčem není moc efektivní a tímto způsobem rozehrávek jsme ztráceli mnoho míčků. 

Individuální hodnocení hráčů: (TP: 0 - 100)
Bauer Filip +70TP
Bulderbergs Jan  +80TP
Drábková Lucie +50TP
Novák Václav +90TP
Kašpárek David +100TP (pochvala za velmi bojovný výkon a množství střelených gólů)
Klátík Petr +70TP
Klimeš Lukáš +70TP
Kučerová Anežka +30TP
Sojka Filip +50TP
Matouš Koval -10TP (neúčast v lize bez omluvení)

Individuální tabulka po třetím kole: 

Jméno Góly - 3.kolo/celkem Asistence- 3.kolo/celkem TP
Bauer Filip 0/1 0/1 190/3
Bulderbergs Jan 5/17 2/7 250/3
Drábková Lucie - - 150/3
Novák Václav 2/10 3/7 240/3
Konrád Adam  - -/1 50/1
Kašpárek David 10/16 0/1 260/3
Klátík Petr G G 200/3
Klimeš Lukáš 1/3 - 180/3
Koval Matouš  G G 50/1
Kučerová Anežka - - 60/2
Matějka Kryštof - - 50/1
Sojka Filip - - 50/1
Vosol Vítek - - 130/2

Kategorie starší (1999 a ml.)

Zpravodaj:
Starší žáci mě velice překvapili svoji bojovností a nasazením se kterým nastupovali v každém zápase. I v utkáním se soupeři, kteří byli skoro o hlavu větší  nechali na hřišti vše. Musím pochválit celý tým. Mimořádná pochvala patří i kapitánovi. Jakub se ujal své role opravdu zodpovědně a často pobízel spoluhráče k maximálnímu výkonu. Většinu zápasů jsem odehráli se dvěmi lajnami i když byla připravena v záloze elitní lajna. Obě lajny hrály velmi dobře. Dařilo se jak útočníkům, tak o obraně plnit své posty. Celkově jsme získali v tomto kole 9 bodů, což je zatím nejlepší výsledek co se nám podařil v ligovém kole uhrát. V prvním zápase jsme svedli poměrně těžký a vyrovnaný souboj s týmem Monet, se kterým jsme se zatím bodově dělili průběžné  3. místo. Obětavým gólem v pádu jsme získali vedení, které jsme po náročném závěru dokázali uhájit. Byly to opravdu nervy, ale kluci a Martina bojovali až do konce. Druhý zápas byl víceméně odpočinkový a bez problémů jsme vyhráli 8:1. Ve třetím zápase jsme narazili na poměrně dobře hrající tým z Jižního města. Opět se dařilo kombinovat v útočné fázi. Úspěšným napadáním soupeře při jeho rozehrání a hlavně důrazné obraně jsme s přehledem vyhráli 6:2. Na závěr nás čekali nejsilnější soupeři, kteří zatím jsou na prvním a druhém místě průběžného pořadí. S týmem Prahy 6 jsme sehráli vyrovnaný výkon, bohužel jsme v závěru zápasu v poslední minutě dostali nešťastný gól po chybě v individuálním střídání. Smolný byl i první gól, který si brankář nešťastně srazil do branky. Škoda, že se nepodařilo uhájit remizu. V zápase s Prahou 2A už jsme po předchozích náročných zápasech neměli tolik sil při útočných akcích. Soupeř byl velmi dobrý, přesto se nám podařilo prohrát s nejtěsnějším rozdílem 0:1. Závěrem ještě pochvala pro Honzu B., který po náročném dopoledni sehrál se staršími 4 utkání. S výrazně staršími dětmi se dokázal prosadil a vstřelit dokonce dvě branky. 
 
Individuální hodnocení hráčů: (TP: 0 - 100)
Matěj Andensan +60TP
Marek Benda +90TP
Chráska Jakub +100TP (+ pochvala za týmový přístup)
Merta Hynek  +100TP
Merta Vilém  +100TP
Martina Kašpárková +80TP
Jan Pauček +80TP
Pokorný David +90TP
Pokorný Tomáš +100TP
Herman Jiří -10TP (neúčast v lize bez omluvení)
Peprník Tomáš -10TP (neúčast v lize bez omluvení)
 
Individuální tabulka po druhém kole:
méno Góly - 3.kolo/celkem Asistence - 3.kolo/celkem TP
Benda Marek 3/5 - 230/3
Drábek Michal -/1 - 120/2
Hádek Šimon - - 110/2
Chráska Jakub 3/4 3/3 200/2
Merta Hynek 1/4 2/2 180/2
Merta Vilém 4/5 1/3 200/2
Kašpárková Martina - - 240/3
Pauček Jan G G 240/3
Pettík Josef - - 80/2
Pokorný David - - 160/2
Pokorný Tomáš 2/2 - 200/2
Rolenc Tadeáš 4 1 90/1
Frait Vojta - - 60/1
Andensan Matěj 1/2 - 120/2
Herman Jiří 5/- - 100/1
Peprník Tomáš - - -10/0
Bulderbergs Jan 2/2 - 80/1
Kašpárek David -/1 - 70/1

 

2. KOLO

V Neděli 16.11 Proběhlo druhé kolo ligy. Mladším se ne úplně podařilo a starší naopak na přítomnou sestavu velmi příjemně překvapili.

 
Kategorie mladší (2003 a ml.)
Zpravodaj:
Druhé kolo ligy pro nás započalo utkáním proti Praze 2. Do tohoto zápasu jsme nastoupili sebevědomně a plni odhodlání podpořeni minulým výsledkem 6:3. Z počátku vypadal hra velmi pěkně a naši výborně kontolovali situace avšak byla to právě Praha 2, které se podařilo otevřít skóre zápasu. Od té doby jakoby hráče tento gól položil se začalo sypat úplně všechno. Začali vznikat díry v obraně, útočnící se nevraceli a do zakončení jsme se dostali jen málokdy - neúspěšně. Zbývající část zápasu již byla tedy plně v režii našeho soupře a my se jen nestačili divit jak skóre na výsledkové tabuly stále rostlo. Praha 2 se prostě rozhodla, že nám to vrátí a to se ji s plnou parádou také povedlo. Konečný výsledek 0:6 mluví sám za sebe. Na vině bohužel není "první zápas", nýbrž naprostá dezorientace v obrané části - budeme muset zásadně potrénovat, protože je to náš velký problém. Druhým v pořadí se proti nám nastoupili naši rivalové z Karlína. Výsledek co se skóre týče přijatelnější než minule, hra však nikoliv. Vyrovnat se nám na konečných 2:2 povedlo spíše jen se štěstím (Spektrum také nevypadalo, že by měli zrovna svůj den, avšak narozdíl od nás se po tomto zápase dokázali oklepat). Třetím soupeřem byli domácí z Modřan. Naše hra zůstávala stejně otřesená z prvního zápasu a tak  jsme se i tu vyloženě trápili. I lehké situace jsme řešili obtížně a k zakončení nám také chyběla notná dávká štěstí. Osobně si myslím, že tento zápas také nebyl v rámci fair play posouzen dobře sudím, nicméně s tím se budeme muset smířit. Konečný výsledek 4:2 pro domácí. Posledním (uff..)dnešním soupřeme byla spirála, kde dostali příležitost prosadit se převážně nováčci. Výhra 5:0 sice zlepšila náš apetit a velice dobře se s tímto zápasem popasoval Vašek, kterému se podařilo vstřelit si hatrick. Nicméně body by jsme měli honit (i) na jiných soupeřech. Celková pozice po 2. kole ligy tedy 3. místo, což je logicky propad oproti minulému kolu. Na druhou Prahu 2 momentálně ztrácíme 1 bod, což není zas takový problém a bude nám stačit když je v příštím kole porazíme, avšak Spektrum už se začíná vzdalovat. Budeme muset více máknout pokud budeme chtít dosáhnout na špici!
 
Individuální hodnocení hráčů: (TP: 0 - 100)
Dodatečně se velmi omlouvám za pozdní hodnocení, bohužel jsem měl velmi nabitý program a nestíhal a celkově jsem nestíhal. Proto bude dnešní hodnoce stručnější a psaná v bodech (Nemám již událost tolik v paměti). Opět upozorňuji TP jsou udělovány individuálně tz. slouží převážně k vašemu osobnímu uvědomění - hrál jsem líp/hůř než minule, co mám zlepšit? Navíc tyto body udělujeme v rámci snahy a možností jednotlivých hráčů. Může se tedy stát, že i ti méně zkušenější a produktivnější mohou dosáhnout bodově lepších výsledků (v případě, že bude vidět, že se opravdu snaží a vydávají ze sebe to nejlepší) než ti produktivnější a zkušenější a to i v případě, že tito hráči např. nastřílí více gólů, předvedou úžasnou práci v obraně (Pokud bude vidět, že do toho stále mohli dát víc a nebyl to jejich nejlepší výkon v rámci své standartní hry).

Bauer Filip +60TP
Bulderbergs Jan  +70TP
Drábková Lucie +50TP
Matějka Kryštof +50TP
Novák Václav +80TP
Kašpárek David +70TP
Klátík Petr +60TP
Klimeš Lukáš +50TP
Adam Konrád +50TP
Matouš Koval +50TP
Vosol Vítek +60TP
Anežka Kučerová +30TP

Individuální tabulka po druhém kole:

Jméno Góly Asistence TP
Bauer Filip 1 1 120/2
Bulderbergs Jan 12 5 160/2
Drábková Lucie - - 100/2
Novák Václav 8 4 160/2
Konrád Adam  - 1 50/1
Kašpárek David 6 1 160/2
Klátík Petr G G 130/2
Klimeš Lukáš 2 - 110/2
Koval Matouš  G G 60/1
Kučerová Anežka - - 30/1
Matějka Kryštof - - 50/1
Vosol Vítek - - 130/2
 
Kategorie starší (1999 a ml.)
 
Zpravodaj:
Doplní Filip!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Individuální hodnocení hráčů: (TP: 0 - 100)
Matěj Andensan +60TP
Marek Benda +70TP
Michal Drábek +60TP
Vojta Frait +60TP
Šimon Hádek +60TP
Vilém Merta +100TP
Martina Kašpárková +80TP
Jan Pauček +90TP
Josef Pettík +40TP
Jiří Herman +100TP

Individuální tabulka po druhém kole:
méno Góly Asistence TP
Benda Marek 2 - 140/2
Drábek Michal 1 - 120/2
Hádek Šimon - - 110/2
Chráska Jakub - 1 100/1
Merta Hynek 3 2 80/1
Kašpárková Martina - - 160/2
Pauček Jan G G 160/2
Pettík Josef - - 80/2
Pokorný David - - 70/1
Pokorný Tomáš - - 100/1
Rolenc Tadeáš 4 1 90/1
Merta Vilém 1 2 100/1
Frait Vojta - - 60/1
Andensan Matěj - - 60/1
Herman Jiří 5 - 100/1
 

1. KOLO

V Sobotu 11.10 se v Modřanské hale odehrálo první kolo letošní ligy. Vůbec poprvé se do jejich propozic probojoval i náš oddíl a mohl se tak zařadit mezi týmy s pravidelnou účastí v lize.

Kategorie mladší (2003 a ml.)

Zpravodaj:
Prvním soupeřem v této kategorie byl oddíl DDM Praha 8 a naši si svoji premiéru v lize nemohli naplánovat lépe. Bez větších problémů jsme zvládli kombinace a to i na úkor brzké ranní hodiny, ve které se zápas hrál. Ač je běžně naším dobrým zvykem v této kategorii při prvních zápasech teprve hráče budit a pomalinku, polehoučku zvyšovat výkon a odhodlání hrát lépe a lépe. Celkové skóre tedy 5:0 pro „modré“ tedy vlastně růžové. Jako druzí se naší neohrožené partě postavil tým Monet (domácí), který nakonec podlehl 7:3 a my mohli připočíst další dva body. Další na řadě byl náš odvěký rival karlínské Spektrum, které původně také začínalo trénovat na Velké Ohradě a my tak mohli sehrát další derby. Už od začátku jsme měli z tohoto týmu respekt a věděli jsme, že nám nedopřejí nic zadarmo a také to tak nakonec celé dopadlo. Utkání bylo velmi vyrovnané a šance se střídali na obou stranách. Co se držení míče myslím si, že jsme měli mírnou převahu, nicméně v několika posledních vteřinách jsme dostali 1 gól, který nás nakonec o vítězství, nebo alespoň o očekávanou remízu připravil. Posledním soupeřem v této kategorii byl tým z Prahy 2, s kterým už jsme se zase zpátky vrátili do větší pohodičky a hra mohla pokračovat opět podle naší režie. I přes druhý poločas, který již byl spíše utrpením než zábavou, jsme nakonec tomuto týmu odolali a zvítězili 6:3. Shrnuto podtrženo po prvním kole ligy si v této kategorie odnášíme 7 bodů, což je velice příznivý výsledek!

Individuální hodnocení hráčů: (TP: 0 - 100)

Bauer Filip +70TP
Filip konečně získal motivaci nabídnutým postem hlavního backa v první lajně. Ač si ještě občas vzpomene na své dřívější manýry a před brankou mírně poklimbává, ukázal se dnes jako jistota, na kterou je možné se spolehnout. Několik věcí by sice mohlo být zahráno jinak a občas, některou ze svých chyb přivedl nepřítele do šance. Příště bych volil méně riskování více jistoty stejně tak jako držet se více vzadu a občas hold potlačit chutě opustit své stanoviště a vstřelit tam pár gólů (Od toho máme jiné lidi než obránce, i když věřím, že pokud Filip přitvrdí svou střelu, budou jistě padat góly i z této pozice). Celkově myslím, že se nám tu rodí nový Filip Fiala.

Oba obránci se při našich útocích drželi příliš vzadu a nezapojovali se do útočných akcí. V závěru se již dařilo alespoň jednoho obránce vysouvat do středu hřiště, aby tak mohl pomoci útočníkům.

Bulderbergs Jan  +90TP
Honza hrál opět jak je jeho dobrým zvykem skvěle a myslím, že výsledek 9 gólů a 3 asistence mluví čistě a jasně. Skvěle si v útoku rozuměl s Davidem i s obranou, pokud si zrovna více vyběhla. Honzovou nejsilnější stránkou pro toto kolo bylo určitě množství breaků, které ovšem zařídil na úkor nedobíhání k vlastní bráně. Příště bych byl rád, kdyby ses více stahoval a myslel i na své povinnosti při obraně  útočících soupeřů.  
Myslím si, že vytažený útočník je dobře zvolený, jen si musí při obraně více hlídat soupeře.

Drábková Lucie +50TP
Pro Lucku byl jistě dnešek velkým dnem a převážně velkou zkušeností do budoucna. Ono chvíli člověku trvá zvyknout si, že už má kolem sebe více místa než v tělocvičně na tréninku a může si tak dovolit se samostatně s míčkem pohybovat. Určitě tu hrála roli nervozita a obava z toho něco zkazit a proto Lucka podléhala celkem tradičnímu příznaku nováčků - "Horké brambory". Jakmile se dostala k míčku už se ho hned chtěla zbavit a poslat ho někomu jinému. Toto určitě nevyčítám a sám vzpomínám, kdy jsem byl ještě v podobné situaci já sám.

Novák Václav +80TP
Vašek sehrál v tomto kole nelehkou úlohu vysunutého obránce, kdy musel najednou zastávat jak roli útočníka tak svou vlastní roli obránce. Myslím, že se mu to podařilo celkem bravůrně a po Honzovi si započítal nejvíce bodů v kanadském bodování. Občas se sice na chvilku zapomněl vepředu, nicméně ve většině případů stihl rychle zareagovat a stáhnout se zpět.

Kašpárek David +90TP
David dnes zahrál úplně jinou roli než jsme u něj běžně zvyklí a vida ono to funguje. Najednou všechno začíná dávat smysl a celé to šlape jako perfektně seřízené hodinky. Sice si oproti Honzovi střelil daleko méně gólů, nicméně každý v týmu měl právě díky němu v ten pravý čas míček na hokejce. Perfektně spolupracoval nejen s Honzou, ale i s obranou, což u Davida není až tak běžné. Osobně mi přijde, že tento nový "model" Davida  je týmu více přínosnější. Určitě nejběhavější a nejenergičtější (někdy možná až ku vlastní škodě) hráč této kategorie.

Klátík Petr +70TP
Petr dnes měl valnou část (až na zápas se Spektrem) lehárko. Držení míče bylo ve většinou pod naší taktovkou a když už se sem tam nějaký zbloudilý míč k Petrovi dostal neváhal ho zachytit a pustit zpět do oběhu. Je příjemné, že brankář nemá co dělat nicméně sem tam se nějaká ta střela skutečně hodí, aby prověřila jeho pozornost a aby nám v té bráně náhodou neusnul. Předvedl pár výtečných zákroků, přičemž bych zvýraznil hlavně úžasné vyražení špičkou nohy. Když se ale tak zamyslím...který z tamějších brankářů si zachytal na Prague Games proti švédskému výběru? Ty zkušenosti a potenciál tu určitě jsou, jen nezlenivět.

Klimeš Lukáš +50TP
U Lukáše to bylo velmi podobné jako u Lucky. Je důležité čerpat zkušenosti a začít si zvykat na rychlejší hru a hlavně na orientaci v prostoru, což byl asi hlavní Lukášův problém tohoto dne. Občas ne úplně přesně věděl kam se má v danou chvíli postavit a jak se v určité situaci zachovat, nicméně jak říkám, je to vše o zkušenostech. Nijak jinak než pilným trénováním a pozorováním se toto člověk nenaučí. 

Vosol Vítek +80TP
Pro mě osobně asi největším překvapením celé této kategorie. U Vítka jsem se předem obával, že nebude vědět kam se postavit a jak hrát, ale to byla veliká chyba. Hned při prvním střídání mě přesvědčil o opaku a znamenitě si poradil s každou situací, která mu přišla pod ruku. Perfektně zvládal komunikaci s druhým obráncem a rozdával kvalitní nahrávky útočníkům. Občas se sice dopustil menší chybky, ale vždy byl poblíž někdo kdo to napravil. Doufám, že ti vydrží tahle snaha i do příště! 

Individuální tabulka po prvním kole:

Jméno Góly Asistence TP
Bauer Filip 1 1 70
Bulderbergs Jan 9 3 90
Drábková Lucie - - 50
Novák Václav 4 1 80
Kašpárek David 3 1 90
Klátík Petr - - 70
Klimeš Lukáš 1 - 50
Vosol Vítek - - 80

záznam utkání SKVO - Spektrum (1.kolo): 

https://youtu.be/WVVvbA96onY

záznam utkání SKVO - Praha 2 (1.kolo):
https://youtu.be/T-w0W6-zY_U

Děkujeme rodičům za foto příspěvky a pořízená videa. 

 


Kategorie střední (1999 a ml.)

Zpravodaj:
Starším kategorie začala prvním zápasem proti domácímu Monetu a svůj úvod zvládli s dravostí a pohodou jim vlastní. Už od začátku se nám dařilo soupeře přehrávat na všech postech a míč byl z valné většiny pod naší kontrolou. I přesto však z ohromného množství šancí nakonec rozvlnily nepřátelskou síť pouze dva pokusy. Nevím, zda příčina byla způsobena tzv. "syndrom prvního zápasu", či zvyku pohybovat se a hrát na daleko větším prostoru. Přesnost střel určitě potrénujeme. Už jsme se skoro připravovali na první čisté konto, nicméně domácí nám tento pomyslný triumfek nechtěli dopřát a v poslední půl minutě zápasu se jim podařilo při zvýšeném tlaku snížit na 2:1. Po velmi dlouhé, tří zápasové pauze nás čekal nejdůležitější zápas dne - derby proti Spektru. Starší byli odhodláni dát do tohoto zápasu všechno a někteří dokonce i vypadali, že na hřišti vypustili duši. Skóre se podařilo otevřít nám a hráči tak získali větší pohodičku a pocit, že brankář (o kterém jsem si sám myslel, že bude lepší) jde prostřelit. Naše radost však neměla dlouhého trvání a zbloudilý šouravý míček, možná i k údivu brankáře skončil v naší síti. Bylo vyrovnáno. Po zdárném útoku jsme se dostali do čela opět my a tentokrát již trvalo Spektru déle srovnat výbornou střelou do protipohybu brankáře. K naší nevoli se jim dokonce podařilo navýšit a poprvé v utkání se dostali do vedení, které si ovšem udrželi nejdéle. Záchrana nakonec přišla v podobě gólu v čtvrté minutě před koncem na konečných 3:3. Uf, docela mi tlouklo srdce i z lavičky. Uvidíme příště. Po opět delší pauze jsme se střetli v oddechovém zápase s Prahou 2 "B", kde dostali příležitost více nováčci a hráči méně nasazovaní v souboji se Spektrem. Věkový i výškový poměr našeho zeleného (jak barvou dresů tak možná i zkušenostmi) soupeře byl rozhodně daleko nižší a tak toto vítězství bylo vesměs očekávané. Nakonec 4:2 pro nás. Poslední zápas proti Jižnímu městu měl být už třešnička na dortu a zakončení úspěšného kola. Ale ouha nešlo to úplně tak dobře a soupeř přinesl do hry tempo, které jsme asi ne úplně očekávali. Nevím, zda to bylo únavou z dlouhého dne (spíše z dlouhých pauz mezi zápasy), nebo se již hráči rozhodli spokojit se s remízou. Nicméně druhou půli zápasu již vypouštěli ještě více, což soupeře nabudilo a nakonec také dostalo do vedení, které již po zbytek zápasu udrželi. Škoda tenhle zápas myslím mohl skončit trošičku jinak.

Individuální hodnocení hráčů:
(maximální počet Turnament pointů za toto kolo ligy - dále už pouze TP: 100)

Benda Marek +70TP
Pro mě určitě veliké překvapení. Nečekal jsem, že se tento nováček tak rychle sžije s naším stylem hry a podaří se mu držet krok s ostřílenými hráči našeho týmu. Proto hodnotím velice kladně. Marek na mě udělal dojem už tím, že hned během svého premiérového střídání jak v lize, tak v týmu vstřelil gól, což se ne každému povede. Doufám, že minimálně stejně dobře bude hrát i příští kolo. Pokud potvrdí svůj dobrý výkon, určitě dostane příležitost více se podílet na hře s těžšími soupeři.

Drábek Michal +60TP
Michal dle mého podal svůj průměrný výkon a dokonce se mu podařilo i vstřelit jeden gól. Když píši průměrný, rozhodně tím nemyslím špatný. Prostě takový, jaký jsem přesně od něj očekával. Příště možná více průbojnosti. Michal si určitě sám uvědomuje, že toto již není 101ní, kde hrál proti svým vrstevníkům. Podle mě je pro něj jeho účast v této kategorii přínosná a po pár kolech bude určitě lítat jako blesk. Příště by chtělo akorát rychleji se na hřišti rozkoukat.

Hádek Šimon +50TP
Další z nováčků o kterém jsem zatím moc nevěděl jak se mu bude při své premiéře dařit. Sám se rozhodl vzít na sebe roli obránce, i když jsem ho poprvé raději nasadil na pozici útočníka. Myslím, že obránce bude nakonec dobrá volba, neboť kvalitních obránců není nikdy dost a útočníků máme někdy možná až přehršel. Zatím nemám tak výrazný obraz jako třeba u Marka nicméně jako obránce je těžší se zapsat do paměti než jako útočník. Jsem zvědavý jak se předvede příště.

Chráska jakub +100TP
Je přesně ten důkaz toho, že kvalitní obránce nemusí být velký jak hora a silný jak medvěd. Co Kuba postrádá svým vzrůstem, nahání svou neuvěřitelnou průbojností a rychlostí. Skvěle spolupracoval jak s Tomášem, tak s Davidem a servíroval nahrávky dopředu na útočníky. Občas dokonce sám vyjel. Co bych extrémně nadnesl, jsou jeho úniky podél manťáků, které se mu toto kolo podařili snad všechny. Když má Kuba míček u manťáku, nebojím se, že mu ho vezmou.

Merta Hynek +80TP
Další nováček, který jakoby s naším týmem hrál již od nepaměti. S Tadeášem předváděli výtečné akce a stejně jako jeho bratr je Hynek velice rychlí a průbojný. Osobně se těším, až je třeba uvidím hrát v jedné lajně oba. V podstatě nemám, co bych moc vyčetl až na občas horší pozicování během útoku, což je určitě, ale věcí zkušeností a hlavně zvyku na jinak velké hřiště. Myslím, že 3 góly a dvě asistence jsou výborným výsledkem.

Kašpárková Martina +80TP
Na Martinu jsem za toto kolo opravdu pyšný. Nejen, že skvěle držela krok s kluky o několik let staršími, ale dokonce se jí dařilo je i přehrávat. Předvedla pár opravdu skvělých obranných zákroků, přičemž bych hlavně zvýraznil ten proti Spektru, kdy v poslední minutě zabránila skoro nájezdu na samotného brankáře, čímž možná i zachránila remízu. S Martinou můžeme určitě počítat i v krizových situacích.

Pauček Jan +70TP
Hodnotit brankáře je pro mě vždycky trošku obtížné jelikož jsem sám nikdy nechytal. Honza, ač si to možná sám neuvědomuje je jedním z nejdůležitějších lidí v týmu a tvoří jeho jádro. Myslím, že za těch několik let se hodně vypracoval a prošel velikým pokrokem, což možná ne každý ocení. Pro příště by se možná měl naučit sám sobě více věřit a nebát se i v krizových situacíh, kdy jsme zrovna pod velkým tlakem, či potřebujeme udržet dané skóre. Pořád tu máme skvělé obránce, kteří neváhají nastavit vlastní těla, aby mu v obraně pomohli. Až na ten haluz gól proti Spektru, myslím si, že podal skvělý výkon. Když budu citovat Tadeáše: "Ty dostaneš ten nejvíce debilní gól a pak se ti podaří chytit nechytatelný". Něco na tom asi bude.

Pettík Josef +40TP
Pepa se toto kolo spíše rozkoukával a obhlížel terén. Určitě poznal, že není snadné držet se soupeřem krok. Na hřišti sice byl minimum času i tak, ale věřím, že pro něj byla tato zkušenost poučující a, že na florbal nezanevře. Každý jednou začínal a to, že se někomu vydaří začátek líp, než jinému vůbec nemusí do budoucna nic znamenat.

Pokorný David +70TP
David byl už před zápasem trochu nervózní, nedivím se dostal se do kategorie daleko starších hráčů. Nakonec se ukázalo, že nervozita byla úplně zbytečná. David předvedl vynikající výkon a mohl se směle rovnat svému staršímu bráchovi. Neudělal žádnou chybu a hrál hodně na jistotu, i když občas už mu docházeli síly. Rozhodně jsem nakonec rád, že byl nasazen do této kategorie, což myslím, že už pro něj samotného bude daleko přínosnější. Líbilo a hlavně mě pobavilo, jak se Kuba stal takovým Davidovým "osobním koučem" a povzbuzoval a radil mu ze střídačky a už jen tohle dokazuje perfektní týmovou hru.

Pokorný Tomáš +100TP
Tomáš je přesně mužem na svém místě a obraz správného obránce. Podle mě není důležité mít 150Kg, 2 metry na výšku a převálcovat jako buldozér každého útočníka co se jen pokusí překročit půlku. V Tomášově případě, šlo o velmi sebevědomý a jistý výkon. Dokáže skvěle číst chování soupeře a vyhodnocovat situaci, což je přesně to co od obránců očekávám. Skvělé zadní kombinace s Kubou i s bráchou a hlavně ještě jednou ta jistota. Tady nemám nad čím přemýšlet a jsem jednoznačně pro 100.

Rolenc Tadeáš +90TP
U Tadeáše mám asi z celého týmu nejvíce rozpolcené názory. V jednom případě bojuje až do posledního dechu, kdy div málem na hřišti nevypustí duši a využívá a pere se za každým míčkem. Pak přijde ale zápas, který vyloženě promrhá a vypadá to pak najednou, jako by skoro hrál z donucení a celá takhle akce byla hluboko pod jeho úroveň. Nebuď tak paličatý a zkus si občas nechat něco poradit určitě to s tebou myslím dobře. Pro příště bych chtěl vidět spíše větší spolupráci se zbytkem lajny, než individuální probíjení se dopředu. I když máš velmi zodpovědnou pozici a často sám víš, že jsi to právě ty, kdo musí dát gól, pořád v tom nejsi sám. Chci pochválit hlavně za boj až do posledního dechu proti Spektru!

Individuální tabulka po prvním kole:

Jméno Góly Asistence TP
Benda Marek 2 - 70
Drábek Michal 1 - 60
Hádek Šimon - - 50
Chráska Jakub - 1 100
Merta Hynek 3 2 80
Kašpárková Martina - - 80
Pauček Jan - - 70
Pettík Josef - - 40
Pokorný David - - 70
Pokorný Tomáš - - 100
Rolenc Tadeáš 4 1 90